Európai Kulturális Örökség Napjai a múzeumban

Kedy: 26. 9. 2023 19:00 – 30. 9. 2023 17:00

Kde: Galántai Honismereti Múzeum

Európai Kulturális Örökség Napjai a múzeumban

Szeptember utolsó hetében színes programokkal várjuk az érdeklődőket az alsószeli malomba és a múzeum galántai épületébe. Kvíz, előadások és a MERKUR kiállítás finisszázsa is a programok között található, valamint új múzeumpedagógiai programokra is várjuk az iskolai csoportokat.

Typ akcie: egyéb (előadás, nyitott ajtók napja, prezentáció)

Kincskeresők

Az egész hetet felölelő Európai Kulturális Örökség Napjai programsorozat szeptember 26-án, kedden este kezdődik az alsószeli gőzmalom felújított épületében.

alsoszeli malomA Széchenyi István Alapiskola és Óvoda Felsőszeli diákjainak regionális értékeket feldolgozó előadásaira várjuk az érdeklődőket. A diákok önálló kutatómunkájukkal évek óta sikeresen szerepelnek a Kincskeresők országos versenyen, amelyeken a lakóhelyük történelmét, személyiségeit, műemlékeit feldolgozó prezentációkat mutatnak be. Most lehetőséget adunk arra, hogy a nagyközönség előtt is megmutatkozzanak. Szeptember 26-án, kedden este 19:00 órai kezdettel 9 témát hallgathatnak meg a látogatók. A belépés ingyenes.

Mennyire ismeri Galántát és környékét?

Szeptember 27-én, szerdán a programsorozat a Galántai Honismereti Múzeum főépületében folytatódik.

kviz

Az érdeklődők letesztelhetik tudásukat egy kvízen, amelyet éppen az Európai Kulturális Örökség Napjai keretében szervezünk először a múzeum történetében. 50 kérdést készítettünk a régió történelme, műemlékei, művészete, híres személyiségei, sport és egyéb témakörökben.

qr codeA kvízre az alábbi nyomtatványom keresztül lehet jelentkezni: https://forms.gle/WLbzQ8RUdHbSbdG2A A kvíz szlovák nyelven zajlik. Belépődíj: 5€/fő

Műemlékek restaurálása

A Pro Renovatione nonprofit szervezettel közösen szervezett Lámpafénynél előadássorozat következő alkalmára kerül sor szeptember 28-án, csütörtökön este 18:00 órai kezdettel a múzeumban. Mgr. Art. František Šmigrovský és Pekarovič György a szervezet működésének 30 éve alatt végzett műemlékvédő, restaurátori munkáit mutatja be szlovák nyelven. A belépés ingyenes.

kapolna

MERKUR finisszázs

Végéhez érkezik a legendás cseh fém építőjátékot bemutató interaktív kiállításunk. A MERKUR májusban érkezett Galántára és az elmúlt csaknem 5 hónap alatt sok gyermeket és felnőttet vonzott ez a kiállítás. Szeptember 30-ára, éppen az Európai Kulturális Örökség Napjai programsorozatra esik a tárlat lezárása. Szombaton délután lesz az utolsó lehetőségük az érdeklődőknek, hogy megtekintsék azt.

Nyitvatartás: 13:00-tól 17:00-ig. Teljes árú belépődíj: 4€, kedvezményes belépőjegy: 2€.

Új múzeumpedagógiai programok

Múzeumpedagógusaink új programokkal készülnek a 2023/2024-es tanévre, melyeknek premierje az Európai Kulturális Örökség Napjai keretén belül lesznek. A rendhagyó tanítási órák témája a díszítőművészet a regionális népi kultúrában és a portré a régió képzőművészei alkotásában. Mindkét program a kiállítótérben zajlik és lehetőséget biztosít az önálló alkotásra. A muzeológusok olyan iskolákat hívtak meg az ingyenes bemutató órákra, akik rendszeresen látogatják a múzeumpedagógiai programokat és kb. 200 diákot várnak. Októbertől az Ornamentika és a Portré program is elérhető lesz szlovák és magyar nyelven is.

Ďalšie informácie

Adresa miesta konania