Obnovujeme mlyn v Tomášikove

Vodný kolový mlyn v Tomášikove

Kolový mlyn v Tomášikove sa chystá na nezvyčajný zimný spánok. V priebehu najbližších 2 rokov prejde úplnou rekonštrukciou a vybudujeme aj moderné návštevnícke centrum na brehu Malého Dunaja.

Vlastivedné múzeum v Galante, ako správca mlynu a Trnavský samosprávny kraj, zriaďovateľ múzea získali potrebné financie na obnovu z európskych fondov vo výške viac ako 600 tisíc EUR. Je potrebná výmena kolov a strechy, ale pôvodné vnútorné vybavenie snažia ponechať originálne. Návštevnícke centrum pri mlyne ponúkne príležitosť na organizovanie rôznych múzejno-pedagogických, rodinných a odborných programov.

Navštívte mlyn v Tomášikove aj v roku 2023!

Obnova mlynu je spolufinancované v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika-Maďarsko

Dátum vloženia: 6. 9. 2021 10:00
Dátum poslednej aktualizácie: 6. 9. 2021 10:07