Oznamy

Mlyn v Tomášikove bude zatvorený

Dátum: 19. 10. 2021

Vodný kolový mlyn v Tomášikove bude dňa 20. 10 zatvorený. Za pochopenie ďakujeme!

OKTÓBER: mesiac úcty k starším – voľný vstup pre seniorov

Dátum: 6. 10. 2021

Ako je už zvykom vo VMGa, v októbri v rámci mesiaca úcty k starším, majú seniori voľný vstup.

COVID-19 informácie 1

COVID-19 informácie

Dátum: 20. 9. 2021

Obmedzenia platné od 20. 9. 2021.

Vodný kolový mlyn v Tomášikove

Obnovujeme mlyn v Tomášikove

Dátum: 6. 9. 2021

Kolový mlyn v Tomášikove sa chystá na nezvyčajný zimný spánok. V priebehu najbližších 2 rokov prejde úplnou rekonštrukciou a vybudujeme aj moderné návštevnícke centrum na brehu Malého Dunaja.

Výzva  o pomoc pri hľadaní fotografií o parnom mlyne v Dolných Salibách  1

Výzva o pomoc pri hľadaní fotografií o parnom mlyne v Dolných Salibách

Dátum: 22. 6. 2021

Týmto Vás prosíme, ak sa vo Vašich rodinných albumoch nachádzajú fotografie so záberom na parný mlyn v Dolných Salibách alebo nám viete poskytnúť dokumenty s nimi spojené, prosíme kontaktujte nás telefonicky, listom, emailom alebo osobne.

OZNAM 1

MUSAEUM HUNGARICUM XVII.

Dátum: 14. 6. 2021

8. septembra 2021. v Šamoríne sa uskutoční konferencia MUSAEUM HUNGARICUM XVII. S tematikou Hmotné pamiatky maďarského etnika na Slovensku a ich múzejná dokumentácia.

ZREŠTAUROVANÝ PREDMET ZO ZBIEROK VLASTIVEDNÉHO MÚZEA 1

ZREŠTAUROVANÝ PREDMET ZO ZBIEROK VLASTIVEDNÉHO MÚZEA

Dátum: 26. 5. 2021

Najnovším zreštaurovaným predmetom zo zbierok Vlastivedného múzea sú liatinové kachle zn.“Lincoln“ vyrobené na konci 19. storočia, s ev.č. K- 142. Na prelome rokov 2020-2021 boli zreštaurované z dotácie v rámci programu Fondu na podporu umenia.

3D prezentácia posledných dvoch dočasných výstav 1

3D prezentácia posledných dvoch dočasných výstav

Dátum: 30. 10. 2020

Vďaka spoločnosti VPromotion s.r.o. máte teraz možnosť aj virtuálne navštíviť naše dve posledné dočasné výstavy.

3d

NOVINKA! 3D PREHLIADKA MÚZEA A VYSUNUTÝCH EXPOZÍCIÍ

Dátum: 1. 7. 2020

Vďaka spoločnosti Visible Promotion s.r.o. od 1. júla na našej stránke si môžete pozrieť múzeum a jeho vybrané vysunuté expozície vo forme 3D prezentácie.