NOVEMBER - Kolieskové korčule, 70. - 80. roky 20. storočia

NOVEMBER - Kolieskové korčule, 70. - 80. roky 20. storočia 1

Predmetom mesiaca je starší typ kolieskových korčúľ. Do zbierky múzea sa dostali darom v roku 2013.

Každá korčuľa má dva páry gumených koliesok pripevnených k hlavnej perforovanej oceľovej konštrukcií, rozšírenej na miestach, kam sa vkladalo chodidlo. Každá má dĺžku zhruba 25 cm. Noha sa zafixovala pomocou koženého remienka okolo členka a pomocou šnúrok okolo prstov. Korčule prešli bezpečnostným testom, o čom značí značka vyrazená na vnútornej časti oceľovej konštrukcie - "TÜV Rheinland GS - Geprüfte sicherheit" - bezpečnostný certifikát testovacej firmy v Kolíne nad Rýnom. Korčule boli vyrobené v Nemeckej demokratickej republike približne v 70.-80. rokoch 20. storočia. Vďaka oceľovým prvkom sú pomerne ťažké, ale vo svojej dobe boli mimoriadne populárne medzi športujúcou mládežou.

Dátum vloženia: 6. 11. 2020 18:47
Dátum poslednej aktualizácie: 6. 11. 2020 18:49