Menu
...
Vlastivedné múzeum v Galante

Duše za sklom

Duše za sklom 1

Srdečne vás pozývame na výstavu, ktorá sa zameriava na sklo ako materiál. Vystavené budú moderné poetické plastiky od Luca Dimény a Zsuzsa Lili Molnár z Maďarska a historické úžitkové sklá zo zbierky Vlastivedného múzea v Galante.

To, ako sa na skle odzrkadľuje hra medzi svetlom a tieňom je jav, ktorý je obdivuhodný, zobrazuje a definuje tvorivú prácu vystavujúcich dizajnérov Luca Dimény a Zsuzsa Lili Molnár z Maďarska. Na výstave sa môžu návštevníci stretnúť s takými drobnými plastikami a obrazmi, prostredníctvom ktorých nám umelkyne nielenže vnímavo odprezentujú témy, ktoré ich zaujímajú, ale dostaneme aj ochutnávku z toho, akými rôznymi spôsobmi sa spracováva sklo.

dusa sklom vmga

Výstavu doplníme sklenenými úžitkovými predmetmi z vlastnej zbierky a tak pokračujeme v sérii výstav tematikou rôznych materiálov. Návštevníci v tejto časti budú môcť nahliadnuť do histórie a vývoji skla od praveku až po súčasnosť.

o vmga

Vernisáž výstavy sa uskutočnil 15. novembra 2023, v stredu od 17:00 hodine vo Vlastivednom múzeu v Galante. Fotogalériu si môžete pozrieť <<TU>>.  Slávnostný príhovor Jánosa Lipovicsa si môžete prečítať na našom blogu <<TU>>.  Výstava trvá do 15. marca 2024.

Pripravujeme sprievodné podujatia počas trvania výstavy, ktoré rezonujú s krehkosťou skla a zaoberajú sa témami ľudských vzťahov. Podujatia budú viezť vzťahové koučky s dlhoročnou praxou.  

Dátum vloženia: 21. 10. 2023 15:03
Dátum poslednej aktualizácie: 22. 11. 2023 8:27
Autor: Správca Webu