Regionálne monografie v našej knižnici

Prvoradou úlohou Vlastivedného múzea v Galante je uchovávať a prezentovať pamiatky, hmotné a nehmotné dedičstvo nášho regiónu. Popritom naše múzeum disponuje aj odbornou knižnicou (bezmála 7000 zväzkami kníh a odbornými časopismi), ktorá slúži ako študovňa pre bádateľov, historikov a študentov.

Náš knižný fond sa snažíme neustále rozširovať, no publikácie s regionálnou tematikou sa získavajú veľmi ťažko – preto s radosťou privítame každý jeden autorský výtlačok. O to viac, že práve publikácie s regionálnou pôsobnosťou obsahujú najviac dôležitých informácií pre našich odborných pracovníkov: etnológa, historika, kunsthistorika a archeológa.

Monografia obce Močonok vo Vlastivednom múzeu v Galante

Monografia obce Močenok, ktorá v súťaži „Najkrajšia kniha o Slovensku 2020“ v kategórii „Monografie o obciach“ pred niekoľkými rokmi získala 1. miesto. Peter Keresteš a jeho autorský kolektív spracoval dejiny obce do najhlbších detailov. Kniha  v 12 kapitolách na 542 stranách obsahuje dôležité dobové dokumenty, archívne zdroje, fotozábery a kresby, ktoré dopĺňajú dôslednú vedecko-výskumnú prácu.