A tallósi vízimalom mai nyitvatartása

Dátum: 24. 9. 2021

A tallósi vízimalom ma, 9. 24-én 16:00 óráig tart nyitva. Megértésüket köszönjük!

A jókai vízimalom 9.24-i nyitvatartása

Dátum: 24. 9. 2021

Értesítjük a látogatókat, hogy a jókai vízimalom ma, 9.24-én 16:30-ig tart nyitva.

COVID-19 információk 1

COVID-19 információk

Dátum: 20. 9. 2021

2021. 9. 20-tól érvényes korlátozások:

Megújul a tallósi malom

Dátum: 6. 9. 2021

A tallósi vízimalom nem szokványos téli álomra készül. Az elkövetkező 2 évben teljes körű rekonstrukción esik majd át és korszerű látogatóközpont is épül a Kis-Duna partján.

Malmok nyitvatartás szeptemberben

A malmok egész szeptemberben várják a látogatókat

Dátum: 31. 8. 2021

A tallósi és a jókai vízimalom szeptemberben is, hétvégéken és az ünnepnapokon is, nyitva tart!

A Tallósi Vízimalom nyáron egész héten nyitva tart 1

A Tallósi Vízimalom nyáron egész héten nyitva tart

Dátum: 15. 7. 2021

Örömmel értesítünk minden kedves érdeklődőt, hogy a nyári szünidő alatt a Tallósi Vízimalom hétfőn is, kedden is nyitva tart. Várjuk Önöket szeretettel!

Felhívás  régi fényképek gyűjtésére az alsószeli gőzmalomról 1

Felhívás régi fényképek gyűjtésére az alsószeli gőzmalomról

Dátum: 22. 6. 2021

Ezúton kérünk mindenkit, akinek az alábbi épülettel kapcsolatos régi fénykép, irat, cikk van a birtokában és közzétételéhet hozzájárul, lépjen velünk kapcsolatba telefonon, levélben, e-mailben vagy látogasson el a Galántai Honismereti Múzeumba.

Muzeológiai konferencia 1

MUSAEUM HUNGARICUM XVII.

Dátum: 14. 6. 2021

2021. szeptember 8-án, Somorján kerül sor a MUSAEUM HUNGARICUM XVII. muzeológiai konferenciára, melynek témája A szlovákiai magyarság tárgyi emlékei és ezek múzeumi dokumentációja.

RESTAURÁLT TÁRGY A MÚZEUM TÁRGYGYŰJTEMÉNYALAPJÁBÓL 1

RESTAURÁLT TÁRGY A MÚZEUM TÁRGYGYŰJTEMÉNYALAPJÁBÓL

Dátum: 26. 5. 2021

A Galántai Honismereti Múzeum tárgygyűjteményének legújabb restaurált tárgya egy, a 19. század végén készült "Lincoln" öntöttvas kályha, melynek iktatószáma K-142. A 2020–2021-es évek fordulóján a Művészeti Alap támogatásának köszönhetően sikerült a kályha eredeti kinézetét visszaállítani.

A két legutóbbi időszakos kiállítás 3D prezentációja már megtekinthető!

Dátum: 30. 10. 2020

A VPromotion Kft-nek köszönhetően a legutóbbi két időszakos kiállításunk virtuálisan is meglátogatható.

fedezzfel

#Fedezzfel - fókuszban a régió népdalai

Dátum: 1. 7. 2020

A #fedezzfel projekt célja őseink zenei hagyatékának terjesztése és propagálása. A honlapunkra témakörök szerint fognak felkerülni régióbeli népdalok. Jelenleg az aratási népdalokat lehet elsajátítani. A feljátszások felkerülnek a múzeum FB oldalára.

3D

ÚJDONSÁG! A MÚZEUM ÉS KIHELYEZETT TÁRLATAI MEGTEKINTHETŐK 3D-BEN!

Dátum: 1. 7. 2020

A Visible Promotion s.r.o. cégnek köszönhetően a Galántai Honismereti Múzeum, a Jókai és Tallósi Vízimalom, a Taksonyi Tájház illetve a Galántai Reneszánsz Kastély 3D prezentáció formájában is bejárható, megtekinthető.