...
Vlastivedné múzeum v Galante

Chodíme do múzea

chodime do muzea

Pravidelná návšteva múzea v predškolskom veku dáva priestor pre zážitkové vzdelávanie mimo škôlky. Séria múzejno-pedagogických programov s názvom Chodíme do múzea ponúka na každý mesiac inú tematiku, ktoré sú spojené so stálymi expozíciami, s dočasnými výstavami, s ročnými obdobiami a tradíciami.

Cieľom našich programov je dostať sa do povedomia malých škôlkarov, a ukázať im, že múzeum je miesto, kde sa môžu naučiť veľa nového. Deti u nás získajú lepšiu predstavu, o tom ako žili ich predkovia nielen v meste, ale aj na dedine, akým prácam a čomu všetkému sa museli venovať, aby si zarobili na svoje živobytie a ako ich ovplyvňovali jednotlivé dni. Preto sme si pripravili témy, ktoré sú spojené so stálymi expozíciami, s dočasnými výstavami a dokonca aj s ročnými obdobiami, sviatkami, zvykmi a tradíciami.

V našom múzeu im priblížime kultúru a regionálne zaujímavosti Galanty a jej okolia. Na začiatku každého programu deti získajú zaujímavé informácie o aktuálnej téme. Ich úlohou bude všímať si nové prostredie a veci, ktoré ich obklopujú. V rámci našich tém s nimi budeme porovnávať jednotlivé odevy, nábytok, zbierkové predmety, ale aj tradície a zvyky. Deti by následne mali vedieť poukázať na rozdiely medzi jednotlivými predmetmi a medzi tým, ako niečo vyzeralo v minulosti a ako dnes. Počas celého programu budú dostávať otázky. My ich, ale hlavne povedieme k tomu, aby ony samy kládli otázky, ktoré sú spojené s danou témou, alebo predmetmi, ktoré vidia a zaujali ich.

Aby si deti lepšie upevnili svoje nové vedomosti, na záver programu im pripravíme tvorivé dielne alebo si vyfarbia obrázok k téme, ktorú sme rozoberali. 

Mesačný harmonogram programov na školský rok 2021/2022

Prihlásiť sa môžete cez tento formulár: https://forms.gle/Q1N8u2ZjdHZCY2k2A

Miesto konania programu: Galanta, Hlavná ul. 976/8, budova VMGa

Cieľová skupina: materské školy

Trvanie programu: 60 min

Program je bezplatný!

Prílohy

Programy na školský rok 2021-2022.pdf

Programy na školský rok 2021-2022.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 103,49 kB
Dátum vloženia: 13. 10. 2021 9:28
Dátum poslednej aktualizácie: 13. 10. 2021 10:50
Autor: Správca Webu