Menu
...
Vlastivedné múzeum v Galante

Archív výstav

Retro 1

Retro

Dátum: 2. 5. 2024

Nostalgická retro výstava bude sprístupnená verejnosti do 18. mája 2024.

ZUŠ - absolventská výstava

ZUŠ - absolventská výstava

Dátum: 3. 4. 2024

Výstava absolventov ZUŠ v Galante potrvá do 30. apríla.

Duše za sklom 1

Duše za sklom

Dátum: 21. 10. 2023

Srdečne vás pozývame na výstavu, ktorá sa zameriava na sklo ako materiál. Vystavené budú moderné poetické plastiky od Luca Dimény a Zsuzsa Lili Molnár z Maďarska a historické úžitkové sklá zo zbierky Vlastivedného múzea v Galante.

MERKUR

MERKUR

Dátum: 26. 5. 2023

Legendárny 100 ročný český fenomén zavíta do Galanty!

motyle banner

Čo sa skrýva v tme

Dátum: 8. 3. 2023

Na jar odprezentujeme rozsiahlu zbierku nočných motýľov vypožičaných z Vlastivedného múzea v Hlohovci, s ktorou chceme zaujať milovníkov prírody a zvierat. Na návštevníkov výstavy s názvom Čo sa skrýva v tme čaká viac ako 13000 exemplárov a viac ako 1200 rôznych druhov motýľov.

web banner kone a jazdectvo vmga

Kone a jazdectvo

Dátum: 1. 10. 2022

Žiadne iné zviera neovplyvnilo dejiny, práve tak ako kone. Stali sa pevnou súčasťou ľudskej spoločnosti - dopravným prostriedkom, umeleckou inšpiráciou, spoločníkom, pomocníkom pri poľnohospodárstve aj ťažkých časoch vojny.

Dotyk dreva - minulosť vpísaná do letokruhov

Dotyk dreva - minulosť vpísaná do letokruhov

Dátum: 2. 6. 2022

Pri príležitosti podujatia Noc múzeí a galérií sme otvorili výstavu s názvom Dotyk dreva – minulosť vpísaná do letokruhov. Výstava sa skladá z niekoľkých tematických celkov (napr. druhy dreva, remeslá, nábytok, umenie), ktoré na seba ľahko nadväzujú a expozícii dodávajú mozaikový charakter.

VMGA_kolaz

Zo starej Galanty

Dátum: 11. 3. 2022

Vďaka dotácii cez projekt podanému na Fond na podporu umenia sa do múzejných zbierok podarilo získať veľkú kolekciu starých pohľadníc mesta Galanta. Pohľadnice sú prezentované na aktuálnej výstave s názvom Zo starej Galanty a budú prístupné verejnosti do konca apríla.

plagát, čo sa skrýva pod šatami? výstava, vmga

Čo sa skrýva pod šatami?

Dátum: 17. 12. 2021

Podprsenky, nohavičky, korzety a krinolíny odpovedia na otázku, ktorú si mnohí z nás možno položili: Čo sa skrývalo pod šatami v minulosti? Aktuálna výstava vo Vlastivednom múzeu v Galante umožní návštevníkovi nahliadnuť pod šaty z obdobia od polovice 19. storočia až po polovicu 20. storočia.

Kuffnerovská umelecká zbierka vo Vlastivednom múzeu v Galante

Kuffnerovská umelecká zbierka

Dátum: 10. 9. 2021

Výstava pod názvom „Kuffnerovská umelecká zbierka“ mapuje časť druhej najvýznamnejšej súkromnej umeleckej zbierky na Slovensku, ktorá bola umiestnená v obrazárni a priestoroch kuffnerovského kaštieľa v Sládkovičove.

Podoby kovu, kováč, železo, oheň

Podoby kovu

Dátum: 2. 9. 2021

Výstava s názvom „Podoby kovu“, predstavila tematiku spracovávania a využívania rôznych druhov tejto suroviny od svojich počiatkov až po druhú polovicu 20. storočia. Výstava bola prístupná od 15. 5. 2021 do 31. 8. 2021.

Tretia cesta – Odkaz Hanzy (Výstava výtvarníčky Csilly Nagy) 2

Tretia cesta – Odkaz Hanzy (Výstava výtvarníčky Csilly Nagy)

Dátum: 10. 3. 2021

Prvá tohoročná výstava Vlastivedného múzea v Galante je venovaná dejinám družstevného hnutia Hanza, ktoré však neprezentuje tradičnou formou historickej výstavy. Z hľadiska miestnej histórie je táto téma mimoriadne významná, keďže hnutie malo v období 1925-1945 svoje stredisko v Galante.

90 rokov slovenského hokeja 2

90 rokov slovenského hokeja

Dátum: 12. 10. 2020

Trnavský samosprávny kraj a Vlastivedné múzeum v Galante Vás pozývajú na výstavu „90 rokov slovenského hokeja “, ktorú pripravilo Slovenské olympijské a športové múzeum v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja.

Textilné nápisové nástenky - výtvarné prejavy našich babičiek 1

Textilné nápisové nástenky - výtvarné prejavy našich babičiek

Dátum: 2. 7. 2020

V priestoroch múzea na Hlavnej ul. 976/8 v Galante sa 6. augusta 2020 otvára národopisná výstava textilných násteniek, ktorá sa tematicky viaže k tradičnému ľudovému, ale aj mestskému interiéru v 20. storočí.

plagát

Bez práce nie sú koláče

Dátum: 10. 6. 2020

Vlastivedné múzeum v Galante Vás srdečne pozýva na výstavu s názvom „Bez práce nie sú koláče“. Prostredníctvom predmetov zo svojich etnologických zbierok Vlastivedné múzeum v Galante prezentuje rozsiahlu škálu pracovných nástrojov a pomôcok používaných pri práci na poli, či v záhrade a tiež nástrojov potrebných na spracovanie už vypestovaných zrelých plodín. Vernisáž výstavy budete môcť sledovať netradične na našej facebookovej stránke 1. júla 2020 o 16:30.