OKTÓBER: mesiac úcty k starším – voľný vstup pre seniorov

Ako je už zvykom vo VMGa, v októbri v rámci mesiaca úcty k starším, majú seniori voľný vstup.

Symbolika jesene je tradične spojená so seniormi a október ako mesiac úcty k starším si pripomíname už takmer 3 desaťročia. Organizácia Spojených národov ho vyhlásila so zámerom upozorniť na postavenie a problémy staršej generácie, oceniť jej prínos, znalosti a skúsenosti, poukázať na rovnosť postavenia a dôstojnosť starších ľudí. Svetová zdravotnícka organizácia definuje zdravé starnutie ako proces chopenia sa optimalizácie príležitostí pre fyzickú, sociálnu a duševnú pohodu počas celého života tak, aby sa predlžovala očakávaná dĺžka života prežitého v zdraví. Dôležitá je kvalita života, sociálne prostredie i samotný postoj seniora.

Vo Vlastivednom múzeu v Galante je už zvykom, že v októbri majú seniori voľný vstup. Návštevníci si môžu pozrieť 8 stálych expozícií a aktuálnu výstavu pod názvom Kuffnerovská umelecká zbierka v sprievode lektoriek, ktoré poskytnú odborný výklad v slovenskom a maďarskom jazyku.

Múzeum má bezbariérový prístup a výťah, vo výstavných priestoroch sú rozmiestnené stoličky pre pohodlie návštevníkov. Zamestnanci múzea, ktorí budú v styku so seniormi, sú plne zaočkovaní.

S týmto malým gestom podporuje Vlastivedné múzeum v Galante sociálne a duševné zdravie dôchodcov.

Dátum vloženia: 6. 10. 2021 14:19
Dátum poslednej aktualizácie: 6. 10. 2021 15:09