Opäť sme privítali rodiny v múzeu

Veľká Noc vo VMGa

Po dlhej dobe opäť sme mohli organizovať programy pre rodiny, z čoho máme obrovskú radosť.

Pred dvoma rokmi takto pred Veľkou Nocou sme už mali všetko pripravené na rodinnú sobotu, ale kvôli pandemickej situácii sme museli zatvoriť brány múzea a zabaliť všetky prichystané veci na tvorivé dielne do krabíc.

2. apríla 2022 poobede sme čakali malých aj veľkých do VMGa na tvorivé dielne, malý remeselný trh, mini kontaktné ZOO a komentované prehliadky.

V etnografickej expozícii remeselníci z okolia Galanty prezentovali a predávali svoje výrobky a na nádvorí múzea sme zariadili aj mini kontaktné ZOO. Vo vestibule múzea privítala návštevníkov tematická fotostena.

Vo veľkej výstavnej sále si návštevníci zdobili vajíčka s rôznymi technikami, jednoduchšími aj náročnejšími, najmenších potešili omaľovánky.

Komentovaná prehliadka stálych expozícií sa zameriavala tiež na Veľkú noc a v etnografickej časti sme zdôraznili tradície v našom regióne.

Veríme, že ste odniesli so sebou okrem vlastnoručne vyhotovenej kraslice aj príjemnú spomienku na Veľkonočnú rodinnú sobotu vo Vlastivednom múzeu v Galante.

Dátum vloženia: 8. 4. 2022 7:32
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 4. 2022 7:55