Výzva o pomoc pri hľadaní fotografií o parnom mlyne v Dolných Salibách

Výzva  o pomoc pri hľadaní fotografií o parnom mlyne v Dolných Salibách  1

Týmto Vás prosíme, ak sa vo Vašich rodinných albumoch nachádzajú fotografie so záberom na parný mlyn v Dolných Salibách alebo nám viete poskytnúť dokumenty s nimi spojené, prosíme kontaktujte nás telefonicky, listom, emailom alebo osobne.

Trnavský samosprávny kraj v roku 2019 odkúpil parný mlyn v Dolných Salibách s cieľom zrekonštruovať budovu a vytvoriť expozíciu o parných mlynoch, ktorá bude sprístupnená pre širšiu verejnosť. Za realizáciu tohto jedinečného projektu na území Slovenska bude zodpovedné Vlastivedné múzeum v Galante.

Pracovníci múzea okrem odbornej literatúry a archívnych prameňov chcú použiť aj zdroje získané od širšej verejnosti. Cieľom múzea je získať obrazovú dokumentáciu a fotografie z rodinných albumov alebo informácie z obecných kroník. Vychádzať chceme aj zo spomienok seniorov.

Týmto Vás prosíme, ak sa vo Vašich rodinných albumoch nachádzajú fotografie so záberom na parný mlyn v Dolných Salibách alebo nám viete poskytnúť dokumenty s nimi spojené, prosíme kontaktujte nás telefonicky, listom, emailom alebo prostredníctvom Vlastivedného múzea v Galante. Zapožičané fotografie a dokumenty Vám po naskenovaní v múzeu budú vrátené. Ďakujeme za spoluprácu!

Dátum vloženia: 22. 6. 2021 11:06
Dátum poslednej aktualizácie: 22. 6. 2021 11:08