Múzejná knižnica je otvorená pre verejnosť

knihy, banner

Marec je mesiacom kníh, čítania. No nie len z tohto dôvodu Vám pripomíname, že služby knižnice vo Vlastivednom múzeu v Galante sú poskytované verejnosti formou interného štúdia a sú bezplatné!

Nové publikácie v knižničnom fonde

Náš knižný fond sa pekne rozrastá, aj vlani sa nám podarilo zadovážiť veľa zaujímavých publikácií.

knihy

Výstava Čo sa skrýva pod šatami bola sprístupnená niekoľko mesiacov. Počas prípravy na túto výstavu sme získali niekoľko úžasných publikácií týkajúcej sa módy, ako Móda v kruhu času, Móda na Slovensku, Móda, z ktorých sa dozviete veľa zaujímavostí o histórii odievania.

knihy

V nádhernej publikácii História od počiatkov civilizácie po dnešok sú spracované dejiny ľudstva. Autori si dali záležať, aby text bol zrozumiteľný aj pre laikov, jednotlivé historické obdobia vysvetľujú v súvislostiach, a nádherné obrazy sú už iba čerešničkou na torte. To isté môžeme povedať aj o diele Príbeh umenia (autor rakúskeho pôvodu E. H. Gombrich), z ktorej sa dozvedáme zaujímavé fakty o umení. Stojí zato zalistovať si aj do publikácie mapujúcej život architekta-staviteľa Michala Milana Harminca, ktorý pochádzal z Vojvodiny. Patril k tým odborníkom, „ktorých zrodilo ešte historizujúce 19. storočie, ale ktorí zároveň dokázali kráčať s dobou, v súlade s modernými architektonickými prúdmi prvej polovice 20. storočia” – píše sa v úvode knihy, ktorá je doplnená s úžasným obrazovým materiálom architektonických diel M. M. Harminca. Mnoho budov tohto významného staviteľa -- pokladaného za najproduktívnejšieho odborníka na Slovensku -- môžeme v Bratislave obdivovať aj dnes: Palác Tatra banky -- dnes Ministerstvo kultúry, budova Slovenského národného múzea atď., ale aj v ďalších mestách Slovenska, Maďarska a Srbska.

Periodiká

A v neposlednom rade máme aj niekoľko rokov založené odborné časopisy (Pamiatky a múzeá, Múzeum, Múzeum Cafe, Slovenský národopis, Historická revue, Etnologické rozpravy), ktoré sú k dispozícii pre záujemcov!

periodika

Otváracia doba knižnice

Prevádzkové hodiny knižnice od utorka do piatku od 9:00 do 15:30 hod.

Kontakt: 031/780 55 35,   e-mail: muzejnakniznica.ga@zupa-tt.sk

knižnica VMGa