...
Vlastivedné múzeum v Galante

Čo sa skrýva v tme

motyle banner

Na jar odprezentujeme rozsiahlu zbierku nočných motýľov vypožičaných z Vlastivedného múzea v Hlohovci, s ktorou chceme zaujať milovníkov prírody a zvierat. Na návštevníkov výstavy s názvom Čo sa skrýva v tme čaká viac ako 13000 exemplárov a viac ako 1200 rôznych druhov motýľov.

Na výstave Čo sa skrýva v tme prezentujeme rozsiahlu zbierku nočných motýľov Slovenska, ktorú počas 46 rokov zozbieral popredný slovenský zberateľ a chovateľ motýľov Ladislav Miško z Nových Zámkov. Túto zbierku v decembri 2021 zakúpilo Vlastivedné múzeum v Hlohovci.

S vypožičaním tejto zbierky máme cieľom odprezentovať prírodovedu ako odbor, ktorý je málo zastúpený v našej inštitúcii. Ďalším cieľom je vzdelávať návštevníkov o rozmanitosti a kráse rôznych druhov nočných motýľov pomocou samotnej výstavy, prednáškou pre verejnosť a múzejno-pedagogickým programom pre školské skupiny. Predstavíme verejnosti aj profesiu entomológa a významnú osobnosť zo širšieho regiónu Galanty, ktorá môže byť vzorom pre mládež.

Vernisáž výstavy Čo sa skrýva v tme sa uskutoční dňa 8. marca 2023, v stredu o 17:00. Na vernisáži sa zúčastní entomológ, kurátor výstavy a zbierkového fondu zoológia a entomológia vo Vlastivednom múzeu v Hlohovci, Mgr. Branislav Varga. Na vernisáži sa taktiež zúčastní entomológ, pôvodný majiteľ zbierky nočných motýľov, Ladislav Miško. Výstava bude sprístupnená verejnosti do 26. apríla 2023.

Prílohy

Co sa skryva v tme_tlacova sprava

CO SA SKRYVA V TME_tlacova sprava.docx
Typ súboru: DOCX dokument, Velkosť: 46,9 kB
Dátum vloženia: 8. 3. 2023 8:00
Dátum poslednej aktualizácie: 27. 4. 2023 10:12
Autor: Správca Webu